Ostrzeżenie
Udzielenie pełnomocnictwa w sprawie dochodzenia odszkodowania wiąże się z określonymi skutkami prawnymi i obowiązkami. Należy więc pamiętać aby nie podejmować jej bezpośrednio po wypadku, w stanie wzburzenia, szoku, stresu i silnych emocji. Często w takich przypadkach przedstawiciele firm odszkodowawczych wykorzystują to i zawyżają % prowizji. Tym samym otrzymują Państwo o wiele mniejsze odszkodowanie niż się należy oraz często muszą Państwo sami zbierać dokumentację dotyczącą zdarzenia. Roszczenia za szkody z ubezpieczeń OC jak i NNW muszą być zgłoszone jedynie przed upływem okresu przedawnienia, który wynosi 3 lata a w niektórych przypadkach nawet 20 lat od dnia wypadku. Szanowni Państwo nie podejmujcie pochopnych decyzji o wyborze swojego pełnomocnika a już na pewno podchodźcie ostrożnie do przedstawicieli firm odszkodowawczych którzy odwiedzają Was w miejscach do tego nieprzeznaczonych np. szpitalach. Jednakże gdy podpiszecie już umowę skonsultujcie sprawę z Europejskim Rejestrem Wypadków czy taką umowę można wypowiedzieć i jaką prowizje by pobrało ERW za tą sprawę. Odwiedź nas w naszym biurze, porozmawiajmy spokojnie.
Czy należy zawsze wezwać karetkę pogotowia na miejsce zdarzenia?
Jeżeli podczas wypadku nikt nie został ranny bądź nikt nie zginął nie ma takiego obowiązku. Jednakże często w wyniku szoku pourazowego nie odczuwamy żadnego bólu. Gdy się już uspokoimy często pojawiają się bóle szyi, głowy, nudności, wymioty, utrata równowagi wtedy koniecznie trzeba udać się do szpitala bądź zgłosić się do lekarza. Często takie obrażenia pojawiają się nawet do 72 godzin od wypadku. Wobec powyższego nie można bagatelizować takich objawów.
Jestem pasażerem pojazdu sprawcy, czy mogę starać się o odszkodowanie, zadośćuczynienie?
Często zdarza się że pasażerowie pojazdu sprawcy nie dochodzą swoich roszczeń ,gdyż nie znają swoich praw. Nie ważne czy jesteś pasażerem pojazdu poszkodowanego czy też pasażerem pojazdu sprawcy to należy Ci się odszkodowanie, zadośćuczynienie.
Kierujący BMW uderzył w tył mojego samochodu, a ja nie miałem zapiętych pasów i uderzyłem głową w szybę. Czy mogę dochodzić odkodowania?
Jak najbardziej w takim przypadku można dochodzić odszkodowania od zakładu ubezpieczeń sprawcy. Jednak trzeba pamiętać, że zakład ubezpieczeń zgodnie z art. 362 Kodeksu Cywilnego zastosuje przyczynienie.
Czy aby ubiegać się o zadośćuczynienie za krzywdę w postaci urazu kręgosłupa szyjnego wymagana jest notatka policyjna?
Jeżeli nikt nie został ranny ani zabity podczas wypadku nie trzeba wzywać Policji. Wystarczy oświadczenie dot. zdarzenia drogowego. Często jest tak, że w wyniku stresu pourazowego odczuwamy skutki wypadku dopiero dzień - dwa po zdarzeniu. Podstawą wtedy dochodzenia roszczeń będzie oświadczenie dot. zdarzenia drogowego oraz dokumentacja medyczna.
Co jest brane przy ocenie kwoty zadośćuczynienia?
Zgodnie z art. 445 Kodeksu Cywilnego zadośćuczynienie wypłacane jest za krzywdę. Przy ocenie kwoty zadośćuczynienia brane jest wiele czynników m.in. rodzaj i charakter doznanych obrażeń, długość procesu leczenia, pobyt w szpitalu, wiek Poszkodowanego, rokowania na przyszłość, oszpecenie, uzależnienie od pomocy innych a także trwałe następstwa urazu
Zostałem potrącony przez nieznanego sprawcę/który nie miał polisy OC i leżałem w szpitalu czy należy mi się zadośćuczynienie?
Jak najbardziej w tym przypadku należy się zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie wtedy wypłacane jest z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Czy to prawda że zakłady ubezpieczeń nie uznają roszczeń oraz zaniżają odszkodowania?
Jak wynika z raportów Rzecznika Ubezpieczonych najwięcej skarg dotyczy nie uznania roszczeń przez zakład ubezpieczeń oraz zaniżonych wypłat odszkodowania. Dlatego najlepiej sprawę od razu oddać profesjonalistom którzy sporządzą pismo roszczeniowe oraz będą reprezentować Państwa przed zakładem ubezpieczeń, aby roszczenie zostało uznane oraz odszkodowanie nie zostało zaniżone.
Zostałem ranny podczas wypadku samochodowego, przez dwa miesiące leżałem w łóżku i potrzebowałem pomocy osób trzecich. O co mogę wnioskować do zakładu ubezpieczeń?
W Pana przypadku należy wnioskować o zadośćuczynienie, koszty opieki osób trzecich które dla Pana pomagały a także zwrot za zakup środków medycznych, leków oraz zwrot z tytułu utraconego dochodu.
Słyszałam, że nie dostanę odszkodowania, gdy sprawcą wypadku był mój mąż lub inna osoba z rodziny. Czy to prawda?
Jeśli doznała Pani obrażeń ciała w wypadku spowodowanym przez męża (lub inną osobę z rodziny), to nie jest prawdą, że nie ma Pani szans na uzyskanie pełnego odszkodowania. Jesteśmy gotowi podjąć działania w celu uzyskania 100% należnego Pani odszkodowania.
Ostatniej zimy moja żona poślizgnęła się na oblodzonym chodniku i złamała sobie nogę. Żona dostała 500 zł ze swojego ubezpieczenia, co nawet nie pokryło kosztów prywatnego leczenia. Czy możemy uzyskać większe odszkodowanie?
Po pierwsze, Europejski Rejestr Wypadków sprawdzi, czy odszkodowanie z ubezpieczenia Pana żony nie było zaniżone i wystąpi o wyższe odszkodowanie lub wypłatę innych świadczeń z tej polisy. Po drugie, ustalimy osobę lub podmiot, który był zobowiązany do posypania chodnika piaskiem lub solą oraz odśnieżenie i zgłosimy do niego roszczenia o zadośćuczynienia za krzywdę i inne roszczenia przewidziane w kodeksie cywilnym, tak aby Pana żona dostała słuszne odszkodowanie.
Moje dziecko które ma 10 lat wbiegło na ulicę i zostało potrącone przez samochód. Policja umorzyła postępowanie stwierdzając, że kierujący nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenie. Czy w takim przypadku mogę starać się o odszkodowanie?
Zgodnie z kodeksem cywilnym małoletni do 13 lat nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę, wobec powyższego Europejski Rejestr Wypadków przeanalizuję Państwa sprawę i będzie dochodzić odszkodowania od kierującego pojazdem.
Od wielu lat pracuję jako taksówkarz. Kilka miesięcy temu miałem wypadek samochodowy, w wyniku którego moja taksówka uległa poważnym uszkodzeniom i musiała zostać zezłomowana. Kupno nowego samochodu trwało aż dwa miesiące. Przez ten czas nie mogłem zarabiać. Czy mogę dochodzić utraconych dochodów w wyniku przestoju taksówki?
Jeżeli w wyniku wypadku zniszczony został pojazd, który służył poszkodowanemu do celów zarobkowych (np. zniszczona została taksówka), to należy się odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści za cały okres, w którym wskutek braku samochodu poszkodowany nie mógł wykonywać pracy lub prowadzić działalności gospodarczej. Pomożemy Panu w wyliczeniu wysokości utraconych przez Pana zarobków oraz w ustaleniu wszelkich innych związanych z tym faktem kosztów i uzyskamy dla Pana pełne odszkodowanie
Przed kilkoma miesiącami potknąłem się o dziurę w chodniku i złamałem rękę. Czy mogę dochodzić odszkodowania? Moja rodzina mówi, że nie, gdyż ta dziura była tam od dawna.
Europejski Rejestr Wypadków szczegółowo zbada Pana wypadek, ustalimy kto był odpowiedzialny za należyte utrzymanie chodnika i wystąpimy do niego w Pana imieniu z roszczeniem o odszkodowanie.
Jestem żoną rolnika. Mój mąż piłował drewno niezabezpieczoną krajzegą a drewno rzucał pod drzwi. Wchodząc do garażu potknęłam się i upadłam ręką na niezabezpieczoną krejzegę w wyniku czego straciłam dwa palce. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?
Ubezpieczanie OC rolnika chroni od odpowiedzialności cywilnej rolnika oraz każdą osobę, która pracując w gospodarstwie rolnym w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej i wyrządziła szkodę w związku z posiadaniem przez rolnika tego gospodarstwa rolnego. Jak wynika z Pani opisu do zdarzenia doszło z winy Pani męża (rolnika). W związku z powyższym takie odszkodowanie dla Pani przysługuje. Jednakże w celu pełnej analizy sprawy prosimy o kontakt z Europejskim Rejestrem Wypadków.
W wyniku wypadku samochodowego zginął mój mąż. Obecnie utrzymuję się tylko z renty z ZUS. Czy to prawda, że mogę dostać także rentę od zakładu ubezpieczeń?
Tak, to prawda. Osoba, która straciła osobę najbliższą może uzyskać także rentę od zakładu ubezpieczeń, który ubezpieczał sprawcę wypadku. W celu dokładnej analizy Pani przypadku należy skontaktować się z ERW.
Gdy stałam w autobusie, autobus gwałtownie zahamował a ja upadłam. W wyniku tego upadku doznałam złamania ręki oraz zbiłam kolano. Czy należy mi się odszkodowania?
Jak najbardziej w Pani przypadku należy się odszkodowanie. Odpowiedzialność autobusu kształtuję się na tzw. zasadzie ryzyka. Europejski Rejestr Wypadków podejmie się Pani sprawy i uzyska dla Pani odszkodowanie.
Miałam wypadek, potrzebuję pieniędzy na kosztowe leczenia, a zakład ubezpieczeń nie chce mi zapłacić odszkodowania z góry. Co mam zrobić?
Jeżeli zakład ubezpieczeń nie chce wypłacić dla Pani środków na koszty leczenia z góry, wtedy prosimy o kontakt z Europejskim Rejestrem Wypadków. Przeanalizujemy Pani sprawę oraz sporządzimy pismo roszczeniowe do zakładu ubezpieczeń.